© 2018 by Zdrowo-ziolowo.pl.

  • Grey Facebook Icon

Kąpiele ziołowe w saszetkach to wspaniała alternatywa dla osób niezadowolonych z działania olejków, ponieważ olejki nie mieszają się z wodą i potrafią parzyć skórę.

Należy też zwrócić uwagę na miejsce pochodzenia ziół: najlepsze jakościowo rosną w klimatach gorących i suchych.

POZNAJ SIŁĘ

Oregano wykazuje m.in. działanie przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe, bakteriobójcze.

Niektórzy przekonują nawet, że może zapobiegać schorzeniom cywilizacyjnym.

Grzybice są plagą współczesnej cywilizacji. Badania dowiodły, że grzybicze infekcje są bezpośrednią przyczyną około 80% chronicznych chorób zatok, uszu, pęcherza. Także choroby skóry, takie jak np. łuszczyca, egzema, dermatozy są często powodowane przez infekcje grzybicze.

Jednym z największych problemów kobiet jest nawracające zapalenie pęcherza. Latem "łapiemy wilka”, zimą „przeziębiamy pęcherz”, na basenie czy podczas chwil zbliżenia miłosnego zarażamy się bakterią E. coli. I tak co chwila. Nie czekaj na ból i swędzenie.Zrób sobie relaksacyjną kąpiel ziołową i nie stresuj się ciągłymi wizytami w toalecie!

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz natychmiastowej pomocy – zrób sobie nasiadówkę: zaparz zioła, pamiętaj, aby nagrzać wannę – niech nie zabierze ciepła naparu. Zanurz się do bioder w skondensowanym naparze w temperaturze 36-38 stopni. Kuracja powinna trwać nie krócej niż 5 minut. Dolej ciepłej wody i wygodnie się ułóż. Kąpiel oregano wspaniale wpłynie na całą Twoją skórę. Odpręż się i zrelaksuj. Po serii kąpieli zobaczysz jak znikają zmiany skórne i inne niedoskonałości a problemy związane z infekcjami – przestają dokuczać. Im wcześniej reagujesz tym lepsze efekty osiągniesz. Infekcja w późnym stadium często musi być leczona chemicznie jednak stosuj kąpiele i nasiadówki jako dodatkowe wsparcie leczenia.