© 2018 by Zdrowo-ziolowo.pl.

  • Grey Facebook Icon

POZNAJ SIŁĘ

Chociaż oregano znane jest jako przyprawa od lat znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej, ponieważ posiada wiele właściwości leczniczych. W czasach współczesnych oregano  jest stosowane jako lek dezynfekujący, antyseptyczny, przeciwzapalny, przeciwskurczowy, żołądkowy i moczopędny.

Oregano wykazuje m.in. działanie przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe, bakteriobójcze. Niektórzy przekonują nawet, że może zapobiegać schorzeniom cywilizacyjnym.

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz natychmiastowej pomocy – zrób sobie nasiadówkę: zaparz zioła, pamiętaj, aby nagrzać wannę – niech nie zabierze ciepła naparu. Zanurz się do bioder w skondensowanym naparze w temperaturze 36-38 stopni. Kuracja powinna trwać nie krócej niż 5 minut. Dolej ciepłej wody i wygodnie się ułóż. Kąpiel oregano wspaniale wpłynie na całą Twoją skórę. Odpręż się i zrelaksuj. Po serii kąpieli zobaczysz jak znikają zmiany skórne i inne niedoskonałości a problemy związane z infekcjami – przestają dokuczać. Im wcześniej reagujesz tym lepsze efekty osiągniesz. Infekcja w późnym stadium często musi być leczona chemicznie jednak stosuj kąpiele i nasiadówki jako dodatkowe wsparcie leczenia.

Jednym z największych problemów kobiet jest nawracające zapalenie pęcherza. Latem "łapiemy wilka”, zimą „przeziębiamy pęcherz”, na basenie czy podczas chwil zbliżenia miłosnego zarażamy się bakterią E. coli. I tak co chwila. Nie czekaj na ból i swędzenie. Zrób sobie relaksacyjną kąpiel ziołową i nie stresuj się ciągłymi wizytami w toalecie!

Kąpiele ziołowe w saszetkach to wspaniała alternatywa dla osób niezadowolonych z działania olejków, ponieważ olejki nie mieszają się z wodą i potrafią parzyć skórę.

Należy też zwrócić uwagę na miejsce pochodzenia ziół: najlepsze jakościowo rosną w klimatach gorących i suchych.